Newsy

12. 05. 2013

Zapraszamy do obejrzenia pełnego FAQ metod bezpośrednich autorstwa lektora i metodyka z Częstochowy Marcina Tarkowskiego. Z pewnością jest to bardzo przydatny materiał dla każdego, kto chce zdecydować, jakie metody dobrać do swoich potrzeb edukacyjnych!

Zakładki:

Czym są metody bezpośrednie?
Konwersatoria
Której metody bezpośredniej używamy i jak nią nauczamy?
Do czego służy podręcznik w metodzie bezpośredniej i jak z niego korzystamy?
Jak wygląda praca z lektorem?
Prędkość mówienia w metodzie bezpośredniej
Jak lektor pomaga uczniowi podczas wypowiedzi?
Nauka zadawania pytań
Sekcje Grammar Lesson i platforma e-learningowa
Nauka pisania w metodzie bezpośredniej
Testy w metodzie bezpośredniej
Praca z nagraniami w metodzie bezpośredniej
Podział na grupy w szkole prowadzącej zajęcia metodami bezpośrednimi


Odc. 8 wideobloga lektora i metodyka z Częstochowy Marcina Tarkowskiego
"Tym razem opowiem Wam w skrócie o tym jak nie należy, a jak się powinno nauczać metodami bezpośrednimi. Pomoże Wam to zrozumieć, dlaczego czasami te metody cieszyły się złą sławą. Nie są one dla każdej szkoły i każdego nauczyciela. Zawsze łatwiej jest zadawać ćwiczenia i straszyć kartkówkami niż realnie pracować z człowiekiem, wyrabiając w im umiejętności komunikacyjne. O tym będzie jeszcze trochę więcej w przyszłych odcinkach, których trailer być może już oglądaliście. ;)

Piszcie komentarze, zadawajcie pytania, bo to właśnie dzięki nim powstanie kilka następnych odcinków.

Trzymajcie się!"

Zapraszamy!Trailer przyszłych odcinków wideobloga lektora i metodyka Marcina poświęcony metodom bezpośrednim! Tym razem w nietypowiej formie... ;)


"Szokujący trailer kolejnego odcinka mojego vloga. Znienawidzi mnie znaczna część branży i spora część Internetu. Sami zobaczcie, co Was czeka:


Odtąd, jeśli dowiecie się, że miałem "wypadek" podczas jedzenia zupy i makaron wbił mi się w głowę na wylot, zaatakowało mnie stado chomików-samobójców lub poślizgnąłem się leżąc na łóżku i spadłem z kołdry na prześcieradło, skręcając sobie kark, to będziecie wiedzieli, że nie był to wypadek...

Zapraszam do oglądania i dzielenia się opiniami!

Poniżej omawiany odcinek wideobloga, a niedługo już kolejne! Znajdziecie je tutaj - na www.mtarkowski.com, na Youtube (wpisując w wyszukiwarkę "mtarkowskicom") oraz na Facebooku, gdzie - jak na Youtube - możecie skomentaować i podyskutować o kolejnych odcinkach.

Piszcie do mnie także poprzez podstronę "Kontakt" w kwestii tego, co Wam leży na brzuchu - czy chodzi o mój wideoblog, wykłady, czy naukę ogółem."Zapraszamy!Odc. 7 - Jeszcze trochę o pracy z lektorem


Zapraszamy na siódmy odcinek wideobloga lektora i metodyka Marcina poświęcony metodom bezpośrednim!

"Postanowiłem dodać jeszcze co nieco o bardzo ważnej współpracy lektora z uczniem w metodach bezpośrednich. Wyjaśniam Wam w tym filmiku, dlaczego natychmiastowe poprawianie błędów ucznia jest tak ważnym składnikiem lekcji. Nasi Uczniowie niezwykle sobie cenią takie podejście, bo już wiedzą, jak to działa! ;)"

Zapraszamy do oglądania i dzielenia się opiniami!

Poniżej omawiany odcinek wideobloga, a niedługo już kolejne! Znajdziecie je tutaj - na www.mtarkowski.com, na Youtube (wpisując w wyszukiwarkę "mtarkowskicom") oraz na Facebooku, gdzie - jak na Youtube - możecie skomentaować i podyskutować o kolejnych odcinkach.


05. 03. 2013

Zapraszamy na szósty odcinek wideobloga lektora i metodyka Marcina poświęcony metodom bezpośrednim!

W jaki sposób zadajemy pytania podczas lekcji i dlaczego właśnie tak oraz jak pomagamy Uczniom w wypowiadaniu się - to wszystko znajdziecie w tym właśnie odcinku.

Zapraszamy do oglądania i dzielenia się opiniami!


28. 02. 2013

Zapraszamy na piąty odcinek wideobloga lektora i metodyka Marcina poświęcony metodom bezpośrednim!

Opowiadając Wam o tym, skąd wzięły się metody bezpośrednie, Marcin naświetli Wam jednocześnie, dlaczego w ten sposób można uczyć się języków skuteczniej. W tym wypadku to metoda dostosowana została do naturalnych procesów uczenia się człowieka, a nieodwrotnie! Może dlatego właśnie większość z Was, nauczana metodami tradycyjnymi, nie mogła skutecznie nabyć umiejętności realnej komunikacji?


21. 02. 2013

Zapraszamy na czwarty odcinek wideobloga lektora i metodyka Marcina poświęcony metodom bezpośrednim!

Zapoznacie się co nieco z pracą lektora i jego rolą w metodach bezpośrednich:


21. 02. 2013

Pojawił się już trzeci odcinek wideobloga Marcina poświęcony metodom bezpośrednim!

Autor pisze:

"W tym odcinku odpowiemy sobie na pytanie: czy tylko dzieci da się skutecznie uczyć języków?

Zdementujemy ten stereotyp, przybliżając znów zasady nauczania metodami bezpośrednimi. Dowiecie się też jak te metody działają na jedną z najstarszych umiejętności, jaką - wbrew pozorom - ma prawie każdy z nas od urodzenia.

Nie mogliście do tej pory nauczyć się języka obcego? Bo uczono Was w sposób dla człowieka nienaturalny!

Zapraszam do oglądania i dzielenia się opiniami!

Zapraszam!"


18. 02. 2013

Pojawił się już drugi odcinek wideobloga Marcina poświęcony metodom bezpośrednim!

Autor pisze:

"W tym odcinku znów trochę przybliżę Wam metody bezpośrednie w nauczaniu języków obcych, przedstawię krótki przykład jednego z elementów lekcji i opowiem czym są metody komunikatywne.

Metody komunikatywne są bardzo często i czasami celowo mylone z bezpośrednimi, a mają z nimi tyle wspólnego, co traktor z samochodem osobowym - oba są pojazdami i tyle. ;)

Mam nadzieję, że dzięki temu będziecie bardziej świadomymi klientami lub pomożecie w tym znajomym! W końcu nie chodzi tu o prozaiczne przedmioty codziennego użytku, jak - właśnie - choćby samachody, ale być może o Waszą przyszłość. W końcu nasze życie opiera się na przepływie informacji, a więc realnej umiejętności komunikowania się - nie tylko słuchaniu nauk o językach.

Zapraszam serdecznie!"

I my też zapraszamy - Poniżej omawiany odcinek wideobloga, a niedługo już kolejne!


14. 02. 2013

Pojawił się pierwszy materiał od lektora i metodyka Marcina Tarkowskiego, który w kolejnych odcinkach swojego wideobloga będzie przybliżał m. in. różne aspekty nauki języków obcych metodami bezpośrednimi. Zapraszamy do ogląnia:


29. 01. 2013

Pierwsze i wciąż jeszcze testowe wersje podstron z kategorii Metody i Szkoły zostały wlasnie uruchomione. Możecie wejść na nie i zobaczyć uklad oraz możliwości, jakie będa dostępne w najbliższym czasie.

Na przykładach, które już zostały zamieszczone, pokazujemy 3 możliwe podstrony, które szkoły i wydawcy metod będą mogli zapełnić odpowiedniego rodzaju treściami: opisem ogólnym, szczegółami oferty oraz galerią, gdzie mogą znaleźć się wszelkie media, które pomogą przedstawić kto jak i czym naucza.

Zapraszamy do zgłaszania swoich treści wraz z pakietami grafik oraz innych materiałów, jakie szkoły i wydawcy chcieliby zaprezentować!


10. 01. 2013

Strona jest jeszcze w budowie, więc treści i zmiany będą pojawiały się z czasem, jak i z czasem dołączy do nas coraz więcej wydawców oraz szkół językowych, chcących zaprezentować Wam swoje sposoby na skuteczną naukę za pomocą mówienia w całej Polsce.

Znajdziecie tu opisy metod, próbki podręczników, artykuły o uczeniu się jezyka za pomocą konwersacji, relacje uczniów, a nawet filmy pokazujące fragmenty lekcji prezentowane przez szkoły i wydawców.

Poinformujemy Was o Dniach Otwartych w różnych szkołach oraz konkursach, promocjach oraz innych eventach, które pomogą Wam osobiście doświadczyć satysfakcji, jaka płynie z tak naturalnego dla człowieka sposobu uczenia się!

Jednocześnie zapraszamy na nasz facebookowy fanpage, gdzie już teraz można poczytać i dowiedzieć się więcej o skutecznej nauce oraz podyskutować wspólnie o różnych aspektach przyswajania języka obcego: Metoda Bezpośrednia na Facebooku

Przełam wszelkie blokady w komunikacji już na etapie zajęć! ;)

© Copyright by by metodabezposrednia.org

Logo, Graphics and Webdesign by